Pierwsze Mieszkanie SzczecinProgram Pierwsze Mieszkanie w 2023 – Szczecin

 

–>AKTUALIZACJA: wnioski o Bezpieczne Kredyty 2% procent mogły być przyjmowanie wyłącznie do 31.12.2023 z uwagi na wyczerpanie środków (źródło – BGK). Oznacza to wstrzymanie możliwości wnioskowania o preferencyjne kredyty z dopłatami w ramach Programu Pierwsze Mieszkanie. Prawdopodobnie program zostanie zastąpiony nowym programem „Mieszkanie na Start”

 

Od 1 lipca 2023 można składać wnioski o udzielenie Bezpiecznego Kredytu na 2 procent w ramach Programu Pierwsze Mieszkanie. Program jest dostępny na terenie całej Polski, również w Szczecinie. Zapraszam do zapoznania się z warunkami programu i kryteriami do spełnienia.

 

Bezpieczny Kredyt na 2%

 

Podstawową zaletą programu jest możliwość zaciągnięcia taniego kredytu hipotecznego z dopłatamiBezpieczny Kredyt na 2%. Jak sama nazwa wskazuje będzie to kredyt z niższymi niż w zwykłym kredycie ratami. Oprocentowanie Bezpiecznego Kredytu jest takie samo jak zwykłego kredytu mieszkaniowego jednakże dzięki dopłatom do odsetek raty są znacznie niższe.

 

Maksymalna kwota Bezpiecznego Kredytu to 500.000zł dla gospodarstw jednoosobowych i 600.000zł dla gospodarstw dwuosobowych lub jednoosobowych, ale z dzieckiem na utrzymaniu. Dopłata do raty będzie obowiązywała przez pierwsze 10 lat. Jej wysokość jak i również wysokość samego oprocentowania Bezpiecznego Kredytu będzie ustalana osobno dla dwóch okresów 5 letnich. Co ważne w tym okresie Bezpieczny Kredyt będzie spłacany w oparciu o raty malejące (wówczas kapitał spłacany jest szybciej niż przy ratach równych), a oprocentowanie jest stałe (przez 10 lat). Pozwoli to uniknąć w okresie pierwszych 10 lat sytuacji gdzie rata będzie rosła z powodu wzrostu stóp procentowych (co ma miejsce aktualnie ze zwykłymi kredytami hipotecznymi o zmiennym oprocentowaniu).

 

Celem Bezpiecznego Kredytu może być nabycie zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym nieruchomości mieszkalnej (mieszkania, domu), a także budowa domu jednorodzinnego. Możliwe jest również dobranie kwoty na wykończenie / remont.

 

Uwaga: Zapraszam do skorzystania z  kalkulatora –> Bezpieczny Kredyt Kalkulator (Pierwsze Mieszkanie)

 

Instrukcja:

 

 

Bezpieczny Kredyt – kryteria do spełnienia

 

Aby skorzystać z Programu Pierwsze Mieszkanie i otrzymać Bezpieczny Kredyt na 2 procent trzeba będzie spełnić kryteria:

 

 

Program Pierwsze Mieszkanie i Bezpieczny Kredyt można połączyć z programem Mieszkanie Bez Wkładu Własnego. Oznacza to, że możliwy jest kredyt w ramach programu Pierwsze Mieszkanie (Bezpieczny Kredyt na 2%) na 100% wartości nieruchomości dzięki gwarancji wkładu własnego BGK! W przypadku skorzystania z gwarancji BGK nie ma konieczności spełniania warunku cenowego nieruchomości jak w przypadku Rodzinnego Kredytu Mieszkaniowego. Gwarancja może wynosić maksymalnie 100.000zł i nie może być większa niż 20% kwoty transakcji. Szczegóły — > TUTAJ

 

Warunki dla programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego – TUTAJ

 

Bezpieczny Kredyt (Pierwsze Mieszkanie) – jak zawnioskować w Szczecinie?

 

Kredyt z dopłatami w ramach Programu Pierwsze Mieszkanie są oferowane przez banki komercyjne analogicznie jak było to w przypadku poprzednich programów Mieszkanie dla Młodych czy Rodzina na Swoim. Wnioski będzie można również składać przez pośrednika kredytowego (doradca kredytowy). Zapraszam do kontaktu bezpłatnie pomogę w otrzymaniu Bezpiecznego Kredytu. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w pośrednictwie kredytowym i w przeszłości pomagałem swoim klientom w otrzymaniu wielu kredytów z dopłatami zarówno w programie Mieszkanie dla Młodych jak i Rodzina na Swoim. Moja pomoc jest całkowicie bezpłatna dla klientów.

 

Doradca Kredytowy Szczecin Wojciech Droździel

 

 

 

 

Kredyty Hipoteczne
 • Mieszkaniowe
 • Na dowolny cel
 • Konsolidacyjne
 • Firmowe
Kredyty gotówkowe
 • Na dowolny cel
 • Konsolidacyjne
 • Szybka decyzja
 • Na realizację marzeń
Kredyty firmowe
 • Inwestycyjne
 • Obrotowe
 • Ze wsparciem z Unii
 • Leasing, factoring
Ubezpieczenia
 • Na wypadek śmierci
 • Od wypadków
 • Rodzinne
 • Z funduszem