Mieszkanie Bez Wkłądu Własnego 2022Mieszkanie Bez Wkładu Własnego – Szczecin

 

27 maja 2022 rozpoczął się program wspierający osoby nabywające nieruchomość za kredyt hipotecznego – Mieszkanie Bez Wkładu Własnego (MBW) w ramach Polskiego Ładu.

 

Program umożliwia uzyskanie Kredytu Hipotecznego Bez Wkładu Własnego –  (Gwarantowanego Kredytu Mieszkaniowego (GKM). Aktualnie barierą w zakupie nieruchomości dla wielu osób jest brak obowiązkowego wkładu własnego, który wynosi minimum 10%. Osoby, które skorzystają z programu mogą otrzymać kredyt hipoteczny bez konieczności angażowania środków własnych – kredyt na 100% wartości nieruchomości.

 

Poniżej na przykładzie zakupu nieruchomości za 400.000zł różnica między zwykłym kredytem hipotecznym, a Gwarantowanym Kredytem Mieszkaniowym:

 

 

Ponadto skorzystanie z programu i Gwarantowanego Kredytu Mieszkaniowego umożliwia uzyskanie w przyszłości spłaty części kredytu hipotecznego po urodzeniu drugiego i kolejnych dzieci („spłata rodzinna”) . W zwykłym kredycie mieszkaniowym nie ma takiej możliwości.

 

Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy jest udzielany przez banki komercyjne, które zdecydowały się uczestniczyć w programie i podpisały umowę z BGK. Kredyt hipoteczny z gwarancją jest udzielany wyłącznie w PLN oraz na okres minimum 15 lat. Program Mieszkanie Bez Wkładu Własnego będzie funkcjonował w latach 2022 – 2032.

 

Poniżej lista banków, które uczestniczą w programie i gdzie można wnioskować o Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy:

 

 1. PKO Bank Polski S.A.
 2. Bank Pekao S.A.
 3. Alior Bank S.A.
 4. BPS S.A.
 5. Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
 6. Bank Ochrony Środowiska S.A.
 7. Bank Spółdzielczy w Brodnicy
 8. Santander Bank Polska S.A.

 

Wniosek o Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy można również złożyć również bezpłatnie u pośrednika kredytowego.

 

Mieszkanie Bez Wkładu Własnego w Szczecinie

 

Ustawa regulująca program Mieszkanie Bez Wkładu Własnego przeszła już przez cały proces legislacji. Program już funkcjonuje i  co ważne – mogą z niego skorzystać osoby z całej Polski, również ze Szczecina i okolic.

 

Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy – kryteria dotyczące kredytobiorców:

 

Poza kryterium metrażu należy pamiętać, że można posiadać jedynie jedną nieruchomość mieszkalną aby skorzystać z programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego. Posiadanie np. dwóch nieruchomości mieszkalnym bez względu na ich metraż i ilość posiadanych dzieci uniemożliwi uzyskanie Gwarantowanego Kredytu Mieszkaniowego.

 

 

Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy – kryteria dotyczące nieruchomości

 

 

> Sprawdź czy nieruchomość w Szczecinie lub innej lokalizacji mieści się w limicie cenowym – Mieszkanie Bez Wkładu Własnego limity cen

 

 

Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy – zdolność kredytowa

 

Ustawa jasno nie precyzuje tej kwestii, ale podstawowym warunkiem aby móc otrzymać jakikolwiek kredyt hipoteczny, w tym również Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy, jest posiadanie zdolności kredytowej. Kredyty na 100% wartości nieruchomości w ramach Mieszkania Bez Wkładu Własnego są udzielane przez banki komercyjne, które zobowiązane są udzielać kredytom wyłącznie osobom posiadającym zdolność kredytową. Mogą zdarzyć się sytuacje gdzie mimo, iż spełnione będą warunki zarówno dotyczące nieruchomości jak i kredytobiorców, ale Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy nie będzie możliwy ze względu na brak zdolności kredytowej.

 

W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy kredytobiorcy posiadają zdolność kredytową, a jeśli nie to ewentualnie jak można ją zwiększyć. Zapraszam do kontaktu.

 

Dopłata do kredytu mieszkaniowego w 2022 – „spłata rodzinna”

 

 

Drugą istotną zaletą programu jest możliwość uzyskania w przyszłości tzw. „spłaty rodzinnej”. Jest to spłata części Gwarantowanego Kredytu Mieszkaniowego przez BGK po urodzeniu drugiego i kolejnych dzieci. Zasady spłaty są następujące:

 

 

Dopłaty do kredytu nie będą mieć jednak miejsca w sytuacji gdy w chwili przystępowania do programu wnioskodawcy będą już mieć dzieci – spłata rodzinna przysługuje tylko w przypadku nowo narodzonych dzieci. Warunkiem dodatkowym otrzymania dopłat będzie ponadto nieposiadanie w momencie wnioskowania o spłatę części kredytu hipotecznego innej nieruchomości mieszkalnej niż ta, która była celem programu!

 

 

Co zrobić aby otrzymać Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy w Szczecinie?

 

Aby móc otrzymać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego na zakup nieruchomości w Szczecinie lub innej lokalizacji w ramach rządowego programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego należy spełnić opisane powyżej warunki. Zapraszam do kontaktu. Pomogę sprawdzić czy kredytobiorca / kredytobiorcy spełniają kryteria programu oraz czy nabywana nieruchomości mieści się w odpowiednim limicie cenowym. Ponadto sprawdzimy zdolność kredytową. Poniżej etapy współpracy:

 

 1. Sprawdzenie zdolności kredytowej – wyliczenie maksymalnej kwoty kredytów w bankach, które udzielają Gwarantowanych Kredytów Mieszkaniowych w ramach Mieszkanie Bez Wkładu Własnego. Sprawdzenie zdolności w każdym z nich umożliwi podjęcie decyzji jaką nieruchomość kupić (jaka cena nieruchomości)
 2. Sprawdzenie historii kredytowej – w przypadku sytuacji gdzie kredytobiorca wie lub podejrzewa, że jego historia kredytowa nie była dobra warto wcześniej ja sprawdzić. Po wygenerowaniu raportu kredytowego sprawdzę czy historia kredytowa może być przeszkodą w uzyskaniu kredytu. Zła historia kredytowa niestety często bywa przyczyną odmowy otrzymania kredytu! Zasady udzielania kredytów hipotecznych bez wkładu własnego (Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy) są w tej kwestii identyczne jak przy zwykłych kredytach.
 3. Weryfikacja kryteriów kredytobiorcy – sprawdzenie czy kredytobiorca / kredytobiorcy spełniają kryteria programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego założone w ustawie. Niespełnienie którekolwiek z warunków programu uniemożliwi otrzymanie wsparcia.
 4. Weryfikacja nabywanej nieruchomości – podstawowym kryterium nabywanej nieruchomości jest jej cena. Weryfikacja tego warunku w większości przypadków nie jest trudna. Zdarzają się jednak sytuacje, w których sytuacja będzie niestandardowa – np. czy bank wlicza powierzchnię antresoli, garażu, itd.?
 5. Ustalenie planu działania / dokumenty – po weryfikacji powyższych kwestii ustalimy plan działania oraz listę wymaganych dokumentów
 6. Przyjęcie wniosku i proces kredytowy – po skompletowaniu dokumentów następuje złożenie wniosków o Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy do wybranych banków. Po przyznaniu kredytu omawiamy wspólnie umowę kredytową, a następnie następuje podpisanie umowy i uruchomienie kredytu / zakup nieruchomości.

 

Zapraszam do współpracy. Od kilkunastu lat pracuję jako pośrednik kredytowy w Szczecinie (dawniej doradca kredytowy Szczecin –> szczegóły). Pomogłem w uzyskaniu ponad 1000 kredytów hipotecznych i wśród nich były również kredyt ze wsparciem rządowym w ramach poprzednich programów Rodzina na Swoim oraz Mieszkanie dla Młodych. Moje usługi są bezpłatne, zapraszam do kontaktu –> kontakt.

 

 

 

Mieszkanie Bez Wkładu Własnego – kiedy w Szczecinie?

 

Oficjalne rozpoczęcie programu to 27 maja 2022 roku. Od tego dniamożna składać wnioski o Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy.  Zapraszam do śledzenia strony oraz profilu na Facebook’u gdzie będą publikowane na bieżąco informacje na ten temat.

 

 

UWAGA! Po więcej szczegółów na temat Kredytu Bez Wkładu Własnego (Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy) zapraszam również do dedykowanej strony gdzie są zebrane wszystkie najważniejsze informacje na ten temat–> Mieszkanie Bez Wkładu Własnego

 

Kredyt bez wkłądu własnego 2022

17 lis 2021

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w 2022

Aktualnie aby kupić lub wybudować nieruchomość za kredyt hipoteczny konieczne jest wniesienie wkładu własnego. Oznacza to, że część inwestycji trzeba sfinansować z własnych pieniędzy. W zależności o celu kredytu hipotecznego, waluty, zabezpieczenia oraz […]

czytaj więcej

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

09 sie 2021

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości pojawi się możliwość uzyskania kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Zapowiedziany przez rządu program Mieszkanie Bez Wkładu Własnego ma umożliwić uzyskanie kredytu hipotecznego bez konieczności angażowania środków […]

czytaj więcej

17 maj 2021

Mieszkanie bez wkładu własnego i bon mieszkaniowy – Polski Ład

Pojawiły się już oficjalne zapowiedzi wprowadzenia nowego programu mającego wesprzeć osoby nabywające swoja pierwszą nieruchomość.  Podczas konferencji z 15.05.2021 roku gdzie ogłoszono kształt programu reform społeczno – gospodarczych pod nazwą „Polski Ład” wspomniano […]

czytaj więcej

08 kw. 2021

Mieszkanie bez wkładu własnego w 2021?

Pojawiły się kolejne informacje na temat przygotowywanego przez rząd programu dopłat do zakupu mieszkań za kredyt hipoteczny. Co ważne nie są to oficjalne informacje pochodzące z ministerstwa. Najnowsze doniesienia na ten temat pochodzą […]

czytaj więcej

04 mar 2021

Kryteria dopłat do zakupu mieszkań w 2021?

W grudniu pojawiła się informacja odnośnie prac jakie miałoby prowadzić Ministerstwo Rozwoju na rzecz rządowego programu dopłat do zakupu mieszkań, który miałby wspomóc osoby nabywające nieruchomości za kredyty hipoteczne (Anna Kornecka dla portalu […]

czytaj więcej

Mieszkanie dla młodych 2021

15 gru 2020

Dopłaty do zakupu mieszkań w 2021 MDM?

Rządowe programy wsparcia dla osób, które nabywały swoje pierwsze mieszkania za kredyt hipoteczny jakimi były Rodzina na Swoim (RnS) oraz Mieszkanie dla Młodych (MDM) skończyły się kilka lat temu. Aktualnie nie ma żadnych […]

czytaj więcej

Kredyty Hipoteczne
 • Mieszkaniowe
 • Na dowolny cel
 • Konsolidacyjne
 • Firmowe
Kredyty gotówkowe
 • Na dowolny cel
 • Konsolidacyjne
 • Szybka decyzja
 • Na realizację marzeń
Kredyty firmowe
 • Inwestycyjne
 • Obrotowe
 • Ze wsparciem z Unii
 • Leasing, factoring
Ubezpieczenia
 • Na wypadek śmierci
 • Od wypadków
 • Rodzinne
 • Z funduszem