Bezpieczny Kredyt 2 procent – Szczecin

 

 

W ramach programu Bezpieczny Kredyt w Szczecinie, a także w całej Polsce od lipca 2023 roku będzie można wnioskować o kredyty z rządowym wsparciem i dopłatami do odsetek. Bezpieczne Kredyty 2% będą charakteryzowały się znacznie niższymi ratami od zwykłych kredytów hipotecznych dzięki dopłatom do odsetek przez pierwsze 10 lat. W przeciwieństwie do programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego otrzymanie Bezpiecznego Kredytu w ramach programu Pierwsze Mieszkanie nie będzie uzależnione od ceny nabywanej nieruchomości co w Szczecinie jak i w całym województwie zachodniopomorskim jest dużym ograniczeniem.

 

Kredyt będzie można wykorzystać za zakup nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, a także na budowę domu jednorodzinnego. Maksymalna kwota kredytu to 500.000zł lub 600.000zł (małżeństwa).

 

Poniżej najważniejsze kryteria, które trzeba spełnić aby móc wnioskować o Bezpieczny Kredyt:

 

 

Powyższe kryteria nie będą trudne do spełnienia, dlatego program z pewnością będzie cieszył się sporym zainteresowaniem. Zanim będzie można wnioskować o Bezpieczny Kredyt zapraszam do przeliczenia zdolności kredytowej. Bez posiadania zdolności kredytowej nie będzie można otrzymać Bezpiecznego Kredytu. Warto sprawdzić ją wcześniej i ewentualnie ją zwiększyć jeśli to możliwe. Zapraszam do kontaktu bezpłatnie ją sprawdzę i podpowiem co można zrobić – KONTAKT.

 

Więcej o samym programie – Program Pierwsze Mieszkanie Szczecin.

 

Bezpieczny Kredyt – jakie raty?

 

Bezpieczne Kredyty będą oprocentowanie podobnie jak zwykłe kredyty hipoteczne, ale dzięki temu, że przez pierwsze 10 lat będzie dopłata do odsetek miesięczne raty będą znacznie mniejsze. . Bezpieczne Kredyty będą miały gwarancje dopłat przez pierwsze 10 lat, oprocentowanie będzie stałe (brak wzrostu rat przez pierwsze 10 lat!) i będą spłacane w ratach malejących dzięki czemu kapitał spłacany będzie szybciej. Po zakończeniu dopłat do odsetek Bezpieczny Kredyt stanie się zwykłym kredytem hipotecznym i oprocentowany będzie według aktualnej oferty banku jak dla kredytów o stałym lub zmiennym oprocentowaniu (w zależności od tego co wybierze kredytobiorca).

 

Bezpieczne Kredyty na 2 procent będą oferowane przez banki komercyjne. Ostateczny kształt programu nie jest jeszcze znany, ponieważ ustawa, na której będzie opierał się Program Pierwsze Mieszkanie jest jeszcze w trakcie procesu legislacyjnego. Poniżej prezentuję symulacje Bezpiecznych Kredytów w okresie obowiązywania dopłat do odsetek (pierwsze 10 lat), dla różnych kwoty, tego samego okresu spłaty (30 lat) na podstawie deklaracji wyliczania dopłat, które zostały przedstawione przez ministerstwo (tutaj) oraz w projekcie ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe (tutaj).

Kwota  Rata Saldo po 10 latach
550.000zł 2 832zł 368.194zł
450.000zł 2 317zł 301.250zł
360.000zł 1 853zł 241.000zł
270.000zł 1 390zł 180.750zł
200.000zł 1 029zł 133.889zł

 

Kalkulator Bezpieczny Kredyt 2% (Pierwsze Mieszkanie)

 

UWAGA: Zapraszam do skorzystania z wykonanego przeze mnie kalkulatora, który sam przeliczy ratę Bezpiecznego Kredytu z dopłatami –> Bezpieczny Kalkulator (Pierwsze Mieszkanie), plik EXCEL, 109KB

 

Instrukcja:

 

Parametry kredytu - Bezpieczny Kredyt, Szczecin

 

Zwykły kredyt hipoteczny - raty malejące, Szczecin

Raty równe

Zwykły kredyt hipoteczny - raty równe, Szczecin

Raty malejące

Zwykły kredyt hipoteczny - raty malejące, Szczecin

 

Zapraszam do kontaktu osoby ze Szczecina i okolic,zanim będzie można składać wnioski o Bezpieczne Kredyty. W przeszłości pomogłem wielu klientom otrzymać kredyty z dopłatami ze wsparciem poprzednich programów Mieszkanie Dla Młodych i Rodzina na Swoim. Mam duże doświadczenie w tego typ programach. Moja pomoc jest bezpłatna.

Doradca Kredytowy Szczecin Wojciech Droździel

 

 

Kredyty Hipoteczne
 • Mieszkaniowe
 • Na dowolny cel
 • Konsolidacyjne
 • Firmowe
Kredyty gotówkowe
 • Na dowolny cel
 • Konsolidacyjne
 • Szybka decyzja
 • Na realizację marzeń
Kredyty firmowe
 • Inwestycyjne
 • Obrotowe
 • Ze wsparciem z Unii
 • Leasing, factoring
Ubezpieczenia
 • Na wypadek śmierci
 • Od wypadków
 • Rodzinne
 • Z funduszem