Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy – Szczecin

 

1 marca 2023 rozpoczął się program wspierający osoby nabywające nieruchomość za kredyt hipotecznego – Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy. Jest to rozwinięcie programu Mieszkanie Bez Wkładu własnego, który funkcjonował od maja 2022 i go zastępuje.

 

Więcej o poprzednim programie —> Mieszkanie Bez Wkładu Własnego

 

Jest to w zasadzie te sam program, który umożliwia uzyskanie Kredytu Hipotecznego Bez Wkładu WłasnegoRodzinnego Kredytu Mieszkaniowe (RKM). W stosunku do programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego rozszerzono m.in. cele kredytowania (o spółdzielcze prawo własności do lokalu / domu), zmieniono limity cen nieruchomości i zwiększono możliwy do wniesienia wkład własny.

 

Obecnie jedną z barier przy w zakupie nieruchomości za kredyt hipoteczny jest brak wkładu własnego, który zwykle wynosi minimum 10%. (w niektórych bankach 20%). Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy po spełnieniu określonych w ustawie warunków umożliwia uzyskanie kredyt hipotecznego na 100% wartości nieruchomości, a więc na całość inwestycji.

 

Spłata Rodzinna – Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy

 

Drugą korzyścią Rodzinnych Kredytów mieszkaniowych jest spłata części kredytu hipotecznego po urodzeniu drugiego i kolejnych dzieci ( tzw. „spłata rodzinna”) . W przypadku urodzeniu drugiego dziecka spłacana jest kwota 20.000zł, a po urodzeniu trzeciego i kolejnych 60.000zł do maksymalnej łącznej kwoty 100.000zł. Co istotne muszą być to dzieci urodzone po zaciągnięciu Rodzinnego Kredytu Mieszkaniowego.

 

Poza warunkiem pojawienia się w gospodarstwie domowym dzieci aby skorzystać ze spłaty rodzinnej trzeba spełnić określona warunki:

 

 

Gdzie złożyć wniosek o Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy?

 

Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy udzielany jest przez banki komercyjne, które zdecydowały się uczestniczyć w programie i podpisały umowę z BGK. Kredyt hipoteczny z gwarancją jest udzielany wyłącznie w PLN oraz na okres minimum 15 lat. Program będzie funkcjonował do 2032 roku.

 

Poniżej lista banków, które uczestniczą w programie i gdzie można wnioskować o Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy:

 

 1. PKO Bank Polski S.A.
 2. Bank Pekao S.A.
 3. Alior Bank S.A.
 4. BPS S.A.
 5. Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
 6. Bank Ochrony Środowiska S.A.
 7. Bank Spółdzielczy w Brodnicy
 8. Santander Bank Polska S.A.

 

Wniosek o Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy można również złożyć również bezpłatnie u pośrednika kredytowego. Zapraszam do kontaktu. Mam duże doświadczenie w pośrednictwie tego typu kredytów. Pomagałem swoim klientom również w otrzymaniu kredytów w programach Rodzina na Swoim oraz Mieszkanie dla Młodych.

 

Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy w Szczecinie

 

Skorzystanie z programu Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy wymaga spełnienia określonych w ustawie warunków. Można je w uproszczeniu podzielić na te dotyczące nieruchomości oraz kredytobiorców.

 

Kryteria dotyczące nieruchomości

 

 

Kryteria dotyczące kredytobiorców:

 

 

Co zrobić aby otrzymać Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy w Szczecinie?

 

Aby otrzymać z gwarancją wkładu własnego w ramach programu Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy trzeba oczywiście złożyć wniosek kredytowy wraz odpowiednimi dokumentami dotyczącymi zarówno dochodu jak i celu kredytu, a także oświadczeniami dotyczącymi samego programu. Wniosek taki można złożyć zarówno bezpośrednio w banku jak i u pośrednika kredytowego do czego zachęcam. Moje usługi są bezpłatne. Poniżej etapy procesu wnioskowania o Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy:

 

 1. Wyliczenie zdolności kredytowej – jest to pierwszy i najważniejszy etap związany z wnioskowaniem o kredyt hipoteczny. Zanim zostanie złożony wniosek należy sprawdzić jaką kwotą można otrzymać w banku
 2. Sprawdzenie kryteriów kredytobiorcy – skorzystanie z programu Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy wymaga spełnienia warunków. Oczywiście trzeba je zweryfikować zanim zostanie złożony wniosek o kredyt.
 3. Sprawdzenie ceny nieruchomości – należy sprawdzić aktualne ceny nieruchomości publikowane przez BGK i zweryfikować czy nieruchomość spełnia limit cenowy
 4. Ustalenie planu działania / dokumenty – ustalenie plan działania oraz listy wymaganych dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku
 5. Wnioskowanie o kredyt – po skompletowaniu dokumentów składamy wniosek do banku lub banków (można złożyć kilka wniosków jednocześnie). Po otrzymaniu decyzji analizujemy ją wspólnie wraz z umową kredytową. Ostatnim etapem jest podpisanie umowy w banku

 

Zapraszam do kontaktu. Mam wieloletnie doświadczenie jako pośrednik kredytowy (dawniej doradca kredytowy, finansowy Szczecin –> szczegóły). Pomogłem w otrzymaniu ponad tysiąca kredytów hipotecznych i wśród nich były również kredyty objęte rządowymi programami – Rodzina na Swoim oraz Mieszkanie dla Młodych.

Kredyty Hipoteczne
 • Mieszkaniowe
 • Na dowolny cel
 • Konsolidacyjne
 • Firmowe
Kredyty gotówkowe
 • Na dowolny cel
 • Konsolidacyjne
 • Szybka decyzja
 • Na realizację marzeń
Kredyty firmowe
 • Inwestycyjne
 • Obrotowe
 • Ze wsparciem z Unii
 • Leasing, factoring
Ubezpieczenia
 • Na wypadek śmierci
 • Od wypadków
 • Rodzinne
 • Z funduszem